AKCE

1) Prodejní trhy POLOPRO- Poctivých Lokálních Produktů

Všichni známe nejrůznější druhy trhů od farmářských přes pouťové a jiné. Je jich velké množství na mnoha místech a pro mnohé jsou jedinou možností jak nabídnout své produkty. Množství trhů nutících množství prodejců kmitat od jednoho trhu ke druhému vytváří množství stále chudých, nabízejících místním chudým si něco koupit. Přitom pravidla marketingu a ekonomie říkají, že chcete li maximalizovat počet poptávajících- odbyt, musíte maximalizovat na jednom místě nabídku, podobně jako hypermarkety. Hrad Dolní Kounice svým umístěním blízko velkých měst a velkými prostorami  je ideální místo pro vznik hromadné nabídky a soustředěním sem hromadné poptávky. Stačí jen naučit maximum prodejců sem nabízet kvalitu a naučit sem chodit nakupovat masy už bude hračka.
Trhy jsou zde  přímo na hradě a v podhradí, 15 minut od Brna, hodinu od Vídně a Bratislavy.
  Navazujeme na zde konané trhy klášterního hradu, povolené  českým králem Václavem II, dne  8.4.1284 (před 736 lety). Není nutné nosit historická oblečení, i když nikomu nebráníme, aby je svým oblečením připomenul. Věříme, že sem naučíme chodit  nabízet své výrobky a uzavírat kontrakty a kooperace farmáře, malé a  střední podniky ČR, ale i z okolních zemí EU a stejně tak nakupující z těchto zemí. Hodláme zde vybudovat nejpřívětivější místo v tomto regionu EU, pro začínající i osvědčené  výrobce a obchodníky, pro nabídku toho nejlepšího, co lze v EU sehnat, podporované postupně i E-shopy.

Zjišťujeme, že někteří prodejci neumí zaručit svou účast a hlásí se na poslední chvíli , nebo se tlačí před zahájením před vstupem a snaží se na poslední chvíli dostat na trh. To samozřejmě snižuje možnost pozvat předem dostatek návštěvníků a znehodnocuje to úsilí ostatních .

Proto jsme přijali následující opatření: Rušíme Trhy POLOPRO na které se závazně nepřihlásí a nezaplatí poplatek za rezervaci a pronájem místa na stánek dostatek prodejců :
- do kontrolního termínu 9.7. na POLOPRO  18.7.

- do kontrolního termínu 25.7.  na termín 15.8.

- do kontrolního termínu  15.9 na termíny POLOPRO  31.10. a 5.12.2020

Termín POLOPRO 5.9.2020 se ruší pro jinou akci, na kterou jeji účastníci zaplatili rezervační platbu již 2.7.2020

Termíny na rok 2021 budou vyhlášeny do 15.9.2020 a zájemci si rezervace budou přihlašovat a platit rezervace do  30.10.2020.

Tímto se upřesňují dosavadní pokyny na placení rezervací míst v důsledku zájmu vytvořit garance prodejcům, nakupujícím i pořadatelům včas  mít možnost závazně plánovat a tím se stát zajímavým místem obchodů.

Plán akcí na rok 2020:

Místo konání: Hrad a zámek Dolní Kounice u Brna
Pořadatelé: nezisková organizace Hradní Spolek a Farma pod kaštany.

Termíny a témata HRADNÍCH SLAVNOSTÍ POLOPRO pro rok 2020 vždy od 10:00 do 15:00 hodin.  Změna termínů a obsahu slavností je vyhrazena.

18.7. Piknikové odpoledne- prodej lokálních potravin, výrobků, služeb a soutěž o nejchutnější a nejzajímavější výrobek, jídlo a pití na piknik

15.8. Marmeládafest-paštikofest- prodej lokálních potravin, výrobků, služeb  a soutěž o nejlepší marmelády a paštiky zejména domácí výroby

31.10. Strašidla na hradě- gulášfest- prodej lokálních potravin, výrobků, služeb a rej hradních strašidel spojený se  soutěží- o nejlepší strašidlo na hradě a o nejlepší guláš vyrobený doma, nebo v restauraci

5.12. Mikulášská- rej mikulášů, čertů a andělů, prodej lokálních potravin, výrobků, služeb a soutěž o nejlepší výrobek zejména potravinářský, vhodný jako Mikulášský dárek, případně dárek na Ježíška. Uskuteční se v případě přihlášení se dostatku prodejců nejméně měsíc před konáním.

Podrobnosti jsou na přihlášce, kterou otevřete kliknutím na ni níže. Seznámením se s pravidly a podmínkami účasti a vyplněním a odesláním Přihlášky, jste přihlášeni k účasti. Teprve po zaplacení nájmu místa dle ceníku, uvedeného otevřením přihlášky, budete mít místo rezervováno a zakresleno  do plánu rozmístění. Včasnost přihlášení a zaplacení rozhoduje o Vašem umístění. Nepodporujeme přihlášky na poslední chvíli, protože na takové nelze zvát návštěvníky (nelze s nimi počítat). Takoví nepodporují návštěvnost, mají negativní vliv na možnost aktivně a účinně propagovat návštěvu trhů. Potáhneme-li všichni za jeden provaz, budou-li se prodejci včas závazně přihlašovat(i včasným zaplacením), pořadatelé mohou spolehlivě zvát včas k účasti návštěvníky a počasí, když nás bude vidět jednotné, určitě vyhoví a bude to nejlepší . Těšíme se na Vaši účast.